Real estate concept. Isolated over white background.

הסוד נחשף: אלפי ישראלים כבר ניצלו מהשקעות רחוקות – והתחילו להרוויח

כלל קטן שכל ישראלי מכיר, קובע שהטעות הראשונה שלנו היא בסיס ללמידה, אבל חזרה על אותה הטעות – זו כבר תקלה.

האם מותר לנו לחזור על טעויות של אחרים? האמת שזו גם תקלה. מישהו כבר נכווה בשבילנו, למה שנכנס לאותה אמבטיה רותחת?

לאחרונה מתרבים הדיווחים, על משקיעים שאבדו את כספם בדרך לחלום של 12% או 15% תשואה על ההשקעה. את החלום הזה אפשר למצוא בכל פינה ברשת – "נדל"ן בחו"ל זו הדרך להרוויח". "זכות לדירה ברכישת יחידת קרקע" וכן הלאה.

אלפי ישראלים כבר למדו את הלקח. חלק על כספם שלהם, חלק על כסף של אחרים. מה שבטוח הבאים בתור שישקיעו את כספם בנכסים רחוקים, בזמן ובמקום, כבר לא יוכלו לתלות את האשמה באי הידיעה או בהבטחות שניתנו להם.

 

לי זה לא יקרה

הנה לדוגמא :  חייל משוחרר שהשקיע את כספו על קרקע:

"יצאתי אידיוט, כי בשורה תחתונה זו הייתה האחריות שלי. ברגע שמשתחררים מהצבא, יש אופוריה מזה שרוצים להצליח. אחד המינוסים של האופוריה הזו היא חוסר ידע."

זהו! מישהו ניצל את חוסר הידע שלו, כדי למכור לו חתול בשק ולהעלם עם הכסף.

אבל ישראלים כמו ישראלים וכולנו כאלה, אומרים לעצמינו "לי זה לא יקרה", אני אעבור על  החוזה ואדייק את כל הפרטים וכו'.

הבעיה שלא מדובר רק בחוזה. החוזה יכול להיות מצויין. ההשקעה יכולה להיות בעייתית.

 

מוכרים חלומות שוא

בעולם בו ההשקעה רחוקה יש הרבה פתח ל"שינוי המציאות" מכפי שהיה בחוזה. השקעה רחוקה יכולה להיות רחוקה בזמן, כמו במגרשים – השקעה בה יתכן טווח של 10 שנים עד שכביכל תהיה תשואה. ב10 שנים הללו יכולים להשתנות הרבה דברים.

לדוגמא יכולים להציע למשקיע להכניס עוד משקיעים, כיוון שלוח הזמנים התארך מעבר לצפוי וללא משקיעים אלו כל העסקה תיפול. 5 שנים הכסף שלך כבר מושקע ועוד לא ראית רווח עליו. לתת לכל ההשקעה ליפול? לא כדאי, אז שווה לדלל את הרווח המיוחל ולהכניס עוד משקיעים כדי להציל את העסקה. לפחות יהיה רווח כל שהוא. ברור שזה כבר לא מה שציפית לו, אבל גם משהו.

עוד השקעה רחוקה היא השקעה בחו"ל – פה העסק מתחיל להיות יותר מורכב. כדי לראות את הנכס צריך להשקיע כמה אלפי ש"ח בטיסה ובשהות או לחילופין לסמוך על החברה שמטפלת בהשקעה. "הנכס מושכר לטווח ארוך" היא הבטחה שובת לב .אבל האם יש נקודות יציאה? את זה לא יספרו לך. האם יש סיכוי שהשוכר לא ישלם את כספו ובכדי לגבות ממנו את השכירות יהיה צורך להפעיל צוות משפטי יקר? גם את זה לא יודעים לספר. כשזה רחוק – קשה לדעת וקשה להכיר את כללי המשחק.

בנוסף תעשיית מכירת החלומות ממשיכה לעבוד, כי קשה "להפסיד" הזדמנות, כשמראים לנו 15% או 20% תשואה ואז אנחנו מוותרים לעצמינו ונכנסים בדיוק למקום שאחרים כבר נכוו בו. הנה דוגמא להצעת השקעה שהציבור ממשיך להשקיע בה:

"ישבתי במשרדים…הסבירו שם שזו השקעה פנטסטית." על סמך הצפי לתשואות דו ספרתיות, ג' השקיע בסך הכול 400 אלף שקלים. שתי ההשקעות הסתיימו ברווח נמוך בהרבה מהצפוי "

כשאנחנו רואים מצגת עם הבטחות גדולות, אנחנו מתחילים לוותר לעצמינו וחוזרים על טעויות של אחרים בלי שום סיבה. חגיגת המצגות ממשיכה, תמיד יש את המשקיע הבא בתור:

"אף אחד לא קיבל למעשה את מה שמופיע שבמצגת", סיפר משה, "הגרוע הוא שזה רחוק מאוד מזה. הבעיה היא לא עם התשואות אלא הפער בין מה שמציגים לך במצגת לעומת מה שיוצא בפועל".

זה הסיפור – אנחנו עומדים בתור כדי לעשות את הטעויות של קודמנו.

 

אפשר גם אחרת

השקעה קרובה, היא השקעה שאפשר לראות בעין. אפשר לבקר בנכס לראות אם הוא כבר קיים, או נמצא בשלבים מתקדמים. זה כבר סימן למשהו הרבה יותר בטוח.

כאשר יש נכס שאתם יכולים ללכת לראות אותו – תוכלו לבדוק איפה הוא ממוקם ובעין של אדם פשוט להצליח להעריך האם מה שתיארו לכם מסתדר במציאות. בבחינה קלה תוכלו לרכוש ביטחון שההשקעה הזו בהחלט מסתדרת עם התיאור וההסבר שנתנו לכם בקרן ההשקעות.

בנוסף תוכלו להסתכל על הסביבה הקיימת, מה מידת ההצלחה בסביבה, האם יש שם קהל, תנועה של קהל וכד'. אם זה מקום מגורים, תוכלו לבדוק האם הדירות מאוכלסות, או שהן נרכשו כבר. האם יש התעניינות במקום. השקעה קרובה מאפשרת לכם ללמוד יותר על אילו נכסים הכסף שלכם יושקע.

אבל האור הירוק הגדול ביותר שאתם צריכים לפני ההחלטה, הוא אחוז התשואה. אם התשואה היא דמיונית, אתם במלכודת שאחרים כבר נפלו בה. אבל אם התשואה היא 6% או אפילו 8% זה כבר משהו אחר. זה אפשרי, יש סיכוי שאתם לא במסלול הטועים.

אם גורם מסויים מוכן לשלם לכם על הכסף אחוזים כל כך גבוהים, שלא מתאימים לתשואות בנכסים ובהשקעות מגבילות, זה סימן אזהרה גדול.

לעומת זאת כאשר התשואה המובטחת לכם היא נאה, אך לא מוגזמת ומתאימה להשקעה המדוברת, תוכלו לדעת, אחרי בדיקות כמובן, שההצעה הזו היא אמיתית, הגיונית ותוכל לשרת אתכם כראוי ולספק לכם את התשואה הרצויה.

ככה תמנעו מתקלות… השקעה קרובה עם תשואה הגיונית!

בחברת תצפית תמיד מציעים השקעות קרובות ומשתלמות. בדוק! הצטרפו אלינו עכשיו! 

שתפו מאמר זה:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

אל תפספסו !

רוצים לבחון איתנו השקעה יציבה ומניבה?

ת'כלס, משקיעים שולחים פרטים וחוזרים אליהם בהזדמנות…

משקיעים חושבים, קובעים פגישת זום בקליק עם המומחה ומקבלים תשובות לשאלות החשובות באמת.

מומלץ להפעיל סאונד
דילוג לתוכן